مراحل ساخت باغ ویلا

ساخت و طراحی باغ ویلا در شهریار و قبل از اجرای نقشه باغ ویلا در شهریار باید به تراکمی که شهرداری برای نقاط و مکانهای شهری و روستایی و بیرون از شهر و یا به عبارتی حومه شهر در نظر گرفته است دقت و رعایت کنیم . تراکمی که شهرداری شهریار برای شهر در نظر گرفته 50 درصد و برای حومه شهر 30 درصد میباشد . این بدان معنی است که حق ساخت و تراکم در شهر 50 درصد متراژ زمینی است که قرار است باغ ویلا و یا سازه ای در آن احداث گردد و همینطور برای حومه شهر تراکم جهت ساخت باغ ویلا و یا سازه 30 درصد از زمینی است که قرار است باغ ویلا در آن بنا گردد و این از مراحل اصلی از مراحل ساخت باغ ویلا می باشد. . مثلا شما مالک زمینی به متراژ 400 متر مربع در حومه شهر در شهریار هستید و میخواهید نقشه ای جهت ساخت باغ ویلا تهیه و اجرا کنید با صرف نظر از قیمت ساخت باغ ویلا در شهریار و یا هزینه ای که ساخت باغ ویلا در شهریار برای شما دارد ، شما فقط میتوانید 30 درصد از 400 متر زمین خود را یعنی 120 متر مربع از زمین خود را جهت ساخت باغ ویلا و فضای اشغالی برای باغ ویلا در نظر بگیرید و 280 متر مربع باقیمانده از زمین باید به فضای سبز و حیاط و محوطه باغ ویلا شما اختصاص داده شود . در ضمن این قانون و تراکم برای زمینهای ساحلی و یا زمین جنگلی که در حومه و بیرون شهر هستند فرقی ندارد و این یکی از حقایق هزینه ساخت باغ ویلا
می باشد.
پی کنی باغ ویلا که بعد از مرحله رنگ ریزی باغ ویلا توسط کارگران و پرسنل و عوامل پیمانکار باغ ویلا محل رنگ ریخته شده از قبل به ابعاد مشخص و عمق معین کنده میشود تا برای اجرای فنداسیون توسط اسکلت کار یا همان آلماتور بند باغ ویلا صورت گیرد .
اجرای فنداسیون باغ ویلا که طبق نقشه محاسباتی توسط اسکلت کار یا همان آلماتوربند انجام میگیرد ، مثلا طبق عرف عرض پی باغ ویلا 90 سانتیمتر و ارتفاع 60 سانتیمتر که بسته به طبقات (عرض طبقات) دارد محاسبه و اجرا میشود .
بعد از اجرای فنداسیون باغ ویلا مرحله اجرای اسکلت و ستون ها و سقف هاست که توسط اسکلت کار و نظارت مهندس جهت دقت در این کار که باعث کمی هزینه تعمیر سیاه در مرحله نازک کاری و دیوار چینی توسط بنا شود.
بعد از اجرای سربندی و اتمام سربندی و جوشکاری سقف مرحله سفت کاری باغ ویلا به اتمام و آغاز مرحله نازک کاری باغ ویلا شروع میشود . که در ابتدا نصب فرم ها پنجره ها ، چهارچوب ها ، تعمیرات سیاه دیوارها و سقفها و بعد از این مرحله انجام تاسیسات برق باغ ویلا و برقکشی باغ ویلا طبق نقشه مهندس و انجام لوله کشی ها و عبور لوله های سرد و گرم و شوفاژ و سرویس ها و آشپزخانه و اتاق ها میباشد .
بعد از مرحله لوله کشی باغ ویلا مرحله عایق کاری باغ ویلا و یا ساختمان میباشد که باید عایق کاری آشپزخانه و سرویس ها و کف باغ ویلا توسط عایق کار ایزوگام شود .
بعد از عایق کاری باغ ویلا نوبت مرحله کاشی کاری دیوارهای سرویس و آشپزخانه که همزمان در همین مرحله سقف باغ ویلا بسته به سلیقه کارفرما و یا صاحب باغ ویلا میتوان سقف را از چوب روس ، لمبه ، کناف یا سقف کاذب سرویسها ( میله گرد ، راویز ) انجام داد .
بعد از مراحل فوق مرحله سفید کاری دیوارهای داخلی و بیرونی باغ ویلا انجام میگیرد ، که دیوار ها توسط بنا با استفاده از مصالح پودر سنگ و سیمان سفید اقدام به سفید کردن دیوار های ازقبل تعمیر شده توسط بنا با سیمان سیاه میشود .
بعد از این مرحله کف سازی باغ ویلا که شامل نصب سرامیک ، سنگ ، یا لمینت و یا پارکت که نوع مصالح استفاده شده در کف باغ ویلا بستگی به سلیقه کارفرما دارد. عموما جهت کمی هزینه از سرامیک در کف باغ ویلا و یا چنانچه مایل به هزینه ی بیشتری هستید میتوانید برای زیبایی کف سالن باغ ویلا و یا اتاق خواب باغ ویلا درشهریار از لمینت و یا پارکت استفاده کنید .
بعد از مراحل فوق نوبت به مرحله نصبیجات میرسد ، که بعد از اتمام کف باغ ویلا میتوان از نصب شومینه در داخل باغ ویلا و نصب کلید و پریزها و چراغها و لوستر و نصب شیرآلات و توالت فرنگی ، توالت ابرانی ، روشویی ، کمد دیواری و کابینت آشپزخانه باغ ویلا نام برد.
بعد از نصبیجات نوبت به نصب دربها و پنجره ها و شیشه های پنجره های باغ ویلا داخلی و بیرونی باغ ویلا و یا ساختمان میرسد . و نصب پله بیرونی باغ ویلا و یا ساختمان مرحله ما قبل آخر کار ساخت باغ ویلا در شهریار میباشد .
و در آخر کار باغ ویلا را که تمام کرد بله ، نقاش باغ ویلا در شهریار با هنر نقاشی و خلاقیت و سلیقه کارفرما اقدام به نقاشی داخل باغ ویلا و بیرون باغ ویلا با نظر و مدیریت مهندس انجام میدهد.