محسن پیرهادی در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: همان‌طور که در رسانه‌ها هم منتشر شد و مسئولین محترم قضایی از جمله دادستان تهران اعلام کردند، سال گذشته و در آستانه انتخابات هیات رئیسه شورای شهر تهران و چند هفته پس از رسوایی فیش‌های نجومی در دولت، نامه‌ای شامل سؤالات سازمان بازرسی از شهرداری تهران مبنی بر واگذاری تعدادی واحد مسکونی به مدیران شهرداری منتشر شد. مطلب کذب منتشره توسط یک عضو سابق شورای شهر در اختیار یاشار سلطانی قرار گرفت و در سایتی گمنام به‌نام معماری نیوز منتشر شد. آن‌طور که در مراحل تحقیقات پرونده مشخص شد، آقایان نجفی، شهردار فعلی تهران و حناچی معاون فعلی شهردار هم کاملاً از سناریوی طراحی‌شده مطلع بوده‌اند.

وی تصریح کرد: فضای وقت انتشار پرونده، بیش از آن‌که اطلاع‌رسانی باشد، نشان از یک سناریوی چندلایه سیاسی دارد؛ اول آن‌که خواستند با تهمت بزرگ املاک نجومی، آن را در برابر فیش‌های نجومی قرار دهند و در عمل دولت را از موضع پاسخگویی رها کنند. ثانیاً انتخابات ریاست جمهوری را هدف گرفتند تا شهردار وقت تهران که از گزینه‌های مطرح بود، در اذهان مردم لکه‌دار شود. سوم این‌که انتخابات شورای شهر تهران را هدف گرفتند و حیثیت برخی اعضای شورای شهر سابق و برخی مدیران شهری خدشه‌دار شد، چنان که بعدها دو فرد مطلع و فعال در افشاگری دروغین گفته‌شده به شهرداری و معاونت شهرداری تهران رسیدند.

عضو سابق شورای شهر تهران گفت: در همان زمان عدد اعلامی به‌اصطلاح افشاگری انجام‌شده توسط یاشار سلطانی، میزان تخلف در واگذاری املاک را 2200 میلیارد تومان اعلام کرد، حال آن که دادستان میزان واگذاری را 6 میلیارد تومان یعنی کمتر از یک‌صدم درصد آنچه گفته شده بود اعلام کرد. جالب این‌که حتی مطابق ادعاهای دروغ خودشان، باز هم میزان واگذاری بسیار کمتر از عدد اعلامی بود. از طرف دیگر طبق اعلام دادستان، این موضوع از اختیارات شهردار بوده و اساساً تخلف گفته‌شده، رخ نداده است.

پیرهادی بیان کرد: بعد دیگر ماجرا، جنبه آبرویی و خانوادگی ماجراست. 180 مدیر و مسئول شهرداری و شورای شهر، مورد هتک حیثیت واقع شده‌اند. مگر این موضوع کوچکی است که شما مدیرانی با سابقه 15 سال، 20 سال و حتی 30 سال در شهرداری تهران را که همه به سلامتشان اذعان دارند، به فساد متهم کنید؟ بالاترین سرمایه هر کس آبروی اوست و در دین ما، ریختن آبروی افراد به قتل نفس تشبیه شده است. برخی افراد به‌دلیل دریافت ملک از تعاونی شهرداری طبق ضوابط، بدون آن‌که خودشان بدانند و فقط به‌دلیل قرار گرفتن در نقشه سیاسی یاشار سلطانی و همفکرانش، چنان آسیب دیده‌اند که نه‌تنها خودشان، بلکه خانواده‌هایشان هم مورد فشار قرار گرفته‌اند. قوه محترم قضاییه، آخرین مأمن و ملجأ افراد و خانواده‌های هتک‌حیثیت‌شده است. قربانیان ادعای دروغ از قوه قضاییه انتظار دارند با اقتدار عمل با متخلفین و ناامن کنندگان فضای اخلاقی جامعه و مروجان فرهنگ دروغ و تهمت، برخورد کرده و ضمن اعاده حیثیت از افراد آسیب‌دیده، از تهمت و افتراهای بعدی جلوگیری کند، چه این‌که بی‌اخلاقی و تهمت در جامعه، مانند یک بیماری مسری است که اگر با آن برخورد نشود شیوع پیدا می‌کند، همان‌طور که جدیدا ،شاهد بی‌اخلاقی در مورد کمک شهرداری تهران به هیئات حسینی(ع) بودیم، اقدامی که از نظر شرع و قانون هیچ اشکالی نداشته است.